DĀRZA UGUNSKURI, KAMĪNI un GRILI

Dārza ugunskuri un kamīni Dārza ugunskuri un kamīni
Kokogļu grili Kokogļu grili
Gāzes grili Gāzes grili

Cilvēku dzīve kopš neatminamiem laikiem bijusi atkarīga no uguns. Uguns sasildīja, sargāja laukus no savvaļas zvēriem un kukaiņu bariem, tā rādīja ceļu kuģiem un noklīdušiem ceļiniekiem un līdz pat mūsdienām uz tās gatavo ēdienu. Neviens mājoklis – ne alas, ne vigvami un pat karaļa pilis neiztika bez krāsns vai kamīna. Mūsdienās, lai savā dārzā, draugu kompānijā, atpūstos pie uguns, pirmais, kas ienāk prātā ir sakurt ugunskuru tieši uz zemes - zālājā. Pasēdēšanai draugu lokā šis nav sliktākais risinājums, bet pikniku noorganizēt pie šāda ugunskura būs neērti, kā arī šādi tiks izdedzināts zālājs. Pēc pasēdēšanas pie ugunskura ogles būs jāapdzēš, un pēc tam arī jāsavāc.

Rietumu valstīs jau gadiem populāri ir gatavi āra pavardi, kas izgatavoti no dažādiem materiāliem (čuguna, metāla, keramikas, akmens), ar dažādu dizainu un dažādās cenu kategorijās. Šos pavardus ir vienkārši uzstādīt tiem piemērotā vietā.

Dārza pavardu var dažādi nokomplektēt - ar vāku un režģi dažādu ēdienu pagatavošanai uz uguns, ar trijkājī un režģi, tādējādi izveidojot ne tikai vietu pasēdēšanai, bet jau piknika vietu. Savukārt pelnus un ogles būs viegli iztīrīt.

Mūsdienās šie dārza, terases ugunskuri var kļūt par dārza rotu arī diennakts gaišajā laikā pat bez liesmas, jo ir skaisti paši par sevi.